Malý Mehrin - Moravské židovské muzeum
Než se pustí japonský architekt Kengo Kuma do projektování velkého Mehrinu, zaskočili jsme my a pomohli prozatím vytvořit Mehrin malý. Muzeum najdete v přízemí budovy Vídeňské 14 v Brně.
Než se pustí japonský architekt Kengo Kuma do projektování velkého Mehrinu, zaskočili jsme my a pomohli prozatím vytvořit Mehrin malý. Muzeum najdete v přízemí budovy Vídeňské 14 v Brně.
3. místo v architektonicko-výtvarné otevřené soutěži / Sochařské dílo jako pocta Marii Restitutě Kafkové umístěné v parku v Brně-Husovicích, v místě jejího narození.
1. místo v otevřené soutěži / Předmětem byl návrh urbanistického, architektonického a krajinářského řešení stavby Smuteční síně a podmiňujících staveb veřejných prostranství a technické a dopravní infrastruktury. Odevzdáno bylo 33 návrhů.
Zvítězili jsme ve výběrovém řízení na veřejnou zakázku malého rozsahu na vytvoření studie zcela nové dětské expozice zábavního vědeckého centra VIDA!
Forum Piscium / do třetice všeho dobrého (nebo zlého)
Rodinný dům v bývalé dělnické kolonii jako "Stavba týdne" týdeníku Respekt.
Rekonstrukce a přístavba rodinného domu ve specifické lokalitě v centru města Brna.
Jednoduchá dvorní přístavba a vyčištění stávajícího domu pro současné bydlení.
V příloze o architektuře a bydlení časopisu Reflex vyšla naše starší rekonstrukce řadového domu.
Rodinný dům v Brně-Komíně ve výběru nejzajímavějších rodinných domů v ČR v posledních 6 letech.
Ryba nepotřebuje křídla. / Der Fisch braucht keine Flügel. // 1. MÍSTO
Nové kulturní a společenské centrum jako místo pro setkávání občanů a pomyslný střed městské části. Z roztříštěné návsi obce vzniká regulérní živé náměstí, prostor pro lidi.
Vyzvaná soutěž na sjednocení mensy, ambonu a sedes.
Novostavba koncového rodinného domu řadové zástavby u rušné silnice a potoka protékajícího přes pozemek.
Jak navrhnout bytový dům do zástavby rodinných domů při dodržení měřítka okolních staveb?
Kulturní dům v řadové zástavbě na místě bývalé a technicky nevyhovující Sokolovny. Nové kulturní centrum obce sdružující obecní knihovnu, koutek pro děti, kavárnu, malý sál, klubovny pro volnočasové aktivity a velký dvůr pro pořádání hodů, koncertů, letního kina...
Řadovka z počátku minulého století v novém kabátě.
Martin Středa – vítěz, jehož pozemská vítězství nejsou vybojována zbraněmi vojáků. Jeho boj je ryze duchovní, jeho zbraní je modlitba, víra hraničící s jistotou, z níž pramení klid, vážnost a odvaha. Jeho vítězství není triumfální, ale pokorné.
Soutěž na ztvárnění sochy architekta Adolfa Loose nedaleko místa jeho rodného domu. Návrh kloubí vliv otce sochaře (žulová krychle) s jeho vlastní architekturou (detail, žula, text). / „Zvenku nemá dům nic prozrazovat, uvnitř nechť vyjeví celé své bohatství“ (1914)
Rekonstrukce RD v Králově Poli jako příklad "jak na to".
Pěkný text k RD Brno-Komín. Tentokráte v časopisu Pěkné bydlení.
Rodinný dům v Komíně vyšel i v časopisu Dům&Zahrada.
Zahradní pavilon vyšel v seriálu "Můj dům, můj beton" v odborném periodiku o betonu.
Recenze na naši práci v odborném časopise Stavba.
V časopisu MŮJ DŮM vyšel článek o rodinném domě v Komíně.
V časopisu HOME vyšel článek o rodinném domě v Komíně.
Prosklení domu rozšiřuje obytný prostor i mimo jeho hranice. Dům zapuštěný do svahu. Dům na míru jeho obyvatelům.
Novostavba hasičské zbrojnice je navržena na okraji obce Novosedly na Moravě. Jedná se o malou zbrojnici pro 10 dobrovolných hasičů s garáží pro dvě požární vozidla. Součástí objektu je i zázemí technických služeb obce.
Náš příspěvek do projektu "Dáme na Vás" vypsaného městem Brnem.
Betonový dům v tradičním hmotovém pojetí.
1. MÍSTO! Společně s Vladimírem Matouškem jsme vyhráli veřejnou výtvarnou soutěž na doplnění "brány" do areálu Baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě.
Brněnské Moravské náměstí jako moderní, živé, kulturní a rekreační místo. Intimní uzavřený park v městském centru. Od města oddělený / s městem spojený / branou. S vazbou na své okolí. S multifunkční plochou ve svém středu. Venkovní amfiteátr jako další divadlo na brněnský ring.
Krásné místo. Krásní investoři. Krásné zadání. Stříbrná ruda jako počátek všeho.
Dům Átriák ve výběru nejzajímavějších vil a rodinných domů v ČR posledních let.
Koncepční studie pro revitalizaci veřejného prostranství u ulice Jasanová v MČ Brno-Jundrov.
K Átriáku přibyl zahradní pavilon a átrium je tak kompletní.
Místo skladů a kanceláří netypický, do stávající 3,5 metrů úzké dispozice navržený. byt. Místo dílny pavilon s bazénem a hudebním pokojem. Bydlení na míru manželskému páru.
Návrh celkové modernizace stávajícího sportovního areálu, s možností zimního provozu a napojení tenisové přetlakové haly.
Malý velký dům na úzkém pozemku, ve stísněných podmínkách, se "zahradou" na celé ploše parcely. S možností rozdělení na dvě samostatné plnohodnotné bytové jednotky.
Znovuoživení stávajícího řadového domu na 5 metrů široké parcele.
Vlaky, rychlovlaky, autobusy na jednom místě, blízko centra. Doplnění Ringstraße. Odblokování bariér. Viadukt je zpět. Pohyb chodců PO TERÉNU - Funkční NÁBŘEŽÍ - Brno má MOŘE!
Stávající dům očištěný od přístaveb a přístavků. Celý čistě bílý. Jako symbol. Symbol čistoty v myšlení, slovech i skutcích. Symbol svobody. Symbol oběti svobodě. Nově vzniklá jednopodlažní přístavba. S domem uzavírá kruh. Kruh života. Kruh smrti. Novostavba uzavřená ven a otevřená dovnitř. Zvenku zemitá. Země, vlast a vztah k ní. Uvnitř plná vzpomínek. Připomínka doby, činu a boje za svobodu. Společně objímají starý ořešák, svědka osudového rozhodnutí a živou upomínku na Jana Palacha.
Návrh řešení lávky pro pěší a cyklisty překlenující řeku Lubinu v centru města Příbor je svým tvarem maximálně jednoduchý a současný. Zvolenou formou se odvolává přímo k městu Příbor a jeho historii. Lávka je tak „šita“ městu na míru.
Smuteční síň bránou do jiného světa. Prostředím rozloučení s mizející podstatou života, schránkou pro smutné rozhraní života. Bude důstojné, konejšivé, klidné. Uzavřené do sebe. Vytvářet si své vlastní světy. Soustředěné, aby se vzpomínky mohly zarýt hluboko do vědomí a uchovaly ztracené. Pro příští .... to, co bylo, pro to, co je a bude ....
Návrh domu je koncipován tak, aby vytvořil maximální soukromí jeho obyvatelům vůči svému okolí. Toho je dosaženo vlastním půdorysným tvarováním domu. Přízemní hmota se skládá ze tří křídel a vnitřního atria. Skladba křídel vytváří půdorysný tvar „U“ orientovaný na jižní stranu parcely.
Tak tady pracujeme.
Tato zakázka nám byla zadána v návaznosti na novou výstavbu obytného souboru a naši práci na dispozičních úpravách prvního typu domu. Do rukou se nám dostal návrh rodinného domu, jehož výstavba už byla taktéž zahájena. Potenciál místa a stávající ne příliš šťastné dispoziční řešení se pro nás znamenalo výzvu. Fáze stavby byla jasně daným limitem, pokusili jsme se za daných okolností vytěžit maximum pro lépe fungující dům. Vzniklo několik variant, ve kterých jsme se snažili rozpoznat, kam až nás investor pustí zasáhnout do již vzniklé stavby.
Rozhledna jako znak místa a obraz místa. Znak - Rozhledna se stane z dáli viditelným a snadno rozlišitelným znakem, podpoří tak význam daného místa. Obraz - Rozhledna se stává užitím zjednodušených vzorů z místních krojů obrazem lokality, propojuje tak historii (tradice) se současností.
Návrh bytového domu do stávající zástavby.
Do rukou se nám dostal půdorys bytu v bytovém domě, jehož výstavba již probíhala. Takže ve fázi oslovení ke spolupráci už čekali chlapci na stavbě s rozmíchanou maltou. Z tohoto důvodu byla koncepční fáze značně hektická. Při návrhu jsme vycházeli z hlavního požadavku klientů: „Chceme především vzdušný byt, to je zásada nad zásady.“ Ostatní body byly víceméně standardní : umyvadlo na wc, minimální velikost ložnice, maximální velikost dětského pokoje, dilema s vanou, umístění pracovního koutu, dostatek úložných prostor... Snahou bylo zrušení jedné z lodžií, což ale bohužel nevyšlo.
Modřínovými latěmi obložený dům s překrásnými výhledy do okolí.
Předmětem návrhu je novostavba kostela zasvěceného blahoslavené Marii Restitutě. Místo pro stavbu je z jedné strany vymezeno stávajícím duchovním centrem, zbývající plocha je zatravněna a ve svých okrajích prudce klesající.
Jednalo se o výstavbu rozsáhlejšího bytového souboru, jehož součástí byly dva typy řadových domů.
Stavba, která ze země roste a zase se do ní navrací, jako zhmotnění přirozeného koloběhu života a smrti.
„Žádná tma pro tebe není temná, noc jako den svítí, temnota je jako světlo.“ /Žalm 139, verš 12/