Vodní prvky na Dominikánské náměstí v Brně

Vodní prvky na Dominikánské náměstí v Brně

Průběh po soutěži je zajímavá sonda do fungování města Brna v roce 2020 a debaty o dotváření veřejných prostor, kdy je každý odborník, jen ne ten, kdo je odborník.

 

Komiks vznikl v bezčasí mezi uveřejněním infomací v médiích a oficiálním vyhlášením výsledků (cca 2 týdny). Bohužel se ukázalo, že vše co šlo šeptem, je víceméně pravdou.

 

Po vyjádření z řad brněnských Pirátů tomu dal závěrem korunu ředitel Kanceláře města Brna pan Sedláček, který by asi nejraději v Brně někam přemístil úplně všechno (začal již brněnským nádražím).

 

K argumentu pana radního Fišera, že se jedná o kopii "neúspěšného dílka jiného autora z roku 2008", uvadíme jen, že je to lež, jak se je možné přesvědčit tu.

Z našich informací není pravdou ani to, že by porota byla celá nejednotná... nicméně jsme u toho nebyli (sluší se ale říct, že on také ne).

 

Některé z článků k tématu:

Rozhlas Brno

iRozhlas

Deník.cz

 

Komentář ČKA

 

Výstava k soutěži - bez propagace, téměř v utajení, bez zahájení. Vernisáž jsme si tedy s týdením zpožděním uspořádali sami - úvodní slovo pronesl Gabriel Kurtis (bývalý ředitel Galerie Architektury Brno), jazzovou improvizací k tématu vody nás provedl Radim Hanousek. Tímto jim ještě jednou děkujeme.

 

Odbor kultury MMB má úkol nachystat soutěž novou. Ať žije šetrné zacházení s městskými prostředky. Kolik jich ještě bude?

 

Opakování je matka Brna.